Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Pomocy Społecznej w Ryżkach

Piknik integracyjny z cyklu Jesienne Impresje „Jesienne rytmy i melodie” - 26 września 2019r.

Czcionka:

Dnia 26 września 2019 roku na terenie Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach po raz kolejny odbył się piknik integracyjny dla osób niepełnosprawnych - Jesienne Impresje, pod nazwą: „Jesienne rytmy i melodie”. Organizatorem imprezy był DPS w Ryżkach   i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz DoM”

Imprezę swoim przybyciem uświetnili specjalni goście: poseł na Sejm RP K. Głuchowski, Statrosta Powiatu Łuków Dariusz Szustek, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Łukowie Alicja Śledź, liczni sponsorzy, którzy wsparli nasza imprezę m. in. Karol Walo przedstawiciel firmy Jetro ze Świdrów.

Wszystkich zaproszonych gości przywitał dyrektor naszego Domu Wojciech Pogodziński oraz kierownik Działu Terapeutycznego Jolanta Bojar jako przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz DoM”.

W pikniku brały udział osoby niepełnosprawne z okolicznych placówek: Środowiskowy Dom Samopomocy w Anielinie, Dom Pomocy Społecznej z Łukowa, uczestnicy zajęć Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przylądek” oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Po okolicznościowych przemówieniach m. in. starosty łukowskiego Dariusza Szustka oraz posła Krzysztofa Głuchowskiego nastąpiło wręczenie okolicznościowych dyplomów  z podziękowaniami za wsparcie finansowe lub rzeczowe tej wielkiej imprezy integracyjnej.

Następnie instruktor kulturalno – oświatowy Marta Kopyść przy pomocy kapelana DPS ks. Sylwestra Anusiewicza przeprowadziła konkurs pn. Jaka to melodia? W konkursie brały udział 3-osobowe drużyny z każdej jednostki, a zadaniem zawodników było podanie tytułu piosenki, której krótki fragment był właśnie odtwarzany. W tym quizie wiedzy muzycznej liczyła się nie tylko znajomość dawnych i najnowszych hitów, ale również refleks w zgłaszaniu gotowości do odpowiedzi. Największą liczbę punktów za odgadnięcie utworu zdobyła drużyna z Ryżek, II miejsce zdobyli uczestnicy z Anielina, a III podopieczni   z „Przylądka”. Dzięki hojności Starostwa wszystkie placówki otrzymały nagrody rzeczowe  za uczestnictwo w atrakcjach Jesiennych Impresji 2019 w postaci sprzętu sportowego, zestawów kosmetyków oraz słodyczy.

Zgodnie z tegorocznym hasłem przewodnim, które brzmiało „Jesienne rytmy  i melodie” nie mogło obyć się bez konkursu tanecznego, w którym uczestnicy zmagali się z różnymi stylami tańca, o różnym tempie i charakterystycznych krokach. Tradycyjnie już oprawą muzyczną całego pikniku zajął się instruktor Przemek Oskroba oraz zespół „Chłopaki nie płaczą”.

W czasie, gdy poszczególnym grupom członkowie Stowarzyszenia wydawali posiłek, trwała dyskoteka w plenerze.   Dla wszystkich uczestników przygotowano  pyszny ciepły posiłek w postaci grochówki na wędzonce, kiełbasek, pieczonej kaszanki z cebulką, tradycyjnych ryżkowskich grzanek z serem żółtym w przyprawach z grila oraz słodkości: szarlotki na kruchym spodzie z pianką oraz cukierków, owoców, wafelków.

 Czas wszystkim mijał na wspólnej, dobrej zabawie.  W wydarzeniu uczestniczyli praktycznie wszyscy mieszkańcy i pracownicy DPS  w Ryżkach. W Jesiennych Impresjach 2019  brało udział  ponad 200 osób.

 

 

 

 

Piknik Jesienne Impresje 2019r.

Utworzono dnia 10.02.2020, 10:50

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Pogoda