Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Pomocy Społecznej w Ryżkach

Wkacje nad jeziorem 2019r.

Czcionka:

      Tegoroczne wakacje mieszkańcy spędzili nad jeziorem Białym w Firleju. Grupa 14 Mieszkańców wraz z opiekunami i dodatkowo wolanturiaszami ze Stowarzyszenia „Nasz DoM” spędzili 3 cudowne, słoneczne dni w Ośrodku Firlejowski Zakątek położony nieopodal jeziora teren był ogrodzony, oprócz wygodnych, estetycznych i nowocześnie wyposażonych domków letniskowych znajdowały się wiaty ze stołami i ławami do siedzenia, pod którymi uczestnicy wyjazdu spożywali zamówione posiłki cateringowe. Całodniowe wyżywienie dostarczane przez na miejsce przez firmę z Lubartowa było niezykle smaczne, urozmaicone  i obfite. Godziny przed południowe spędzaliśmy zazwyczaj nad jeziorem, korzystając z uroków wakacyjnego odpoczynku i relaksu nad wodą. Oprócz spaceru deptakiem  wokół jeziora Mieszkańcy korzystali z kąpieli, zabaw z piłką w wodzie oraz boiska do siatkówki plażowej. Poniedziałkowy wieczór upłynął nam na oglądaniu transmisji telewizyjnej meczu siatkówki reprezentacji Polski, który dostarczył możliwości kibicowania i przeżywania wydarzeń sportowych. Drugiego dnia atrakcją wieczoru było grilowanie i wspólne śpiewnie piosenek.

Pobyt naszych podopiecznych dostarczył im wiele niezapomnianych przeżyć i wspomnień. Wycieczka nad jezioro to nie tylko bierny wypoczynek i cisza, ale także szlaki przyrodnicze i historyczne zapudowania, z którymi się zapoznaliśmy.

Szczególne korzyści pobytu nad jeziorem polegają na aktywności fizycznej, szczególnie zajęcia w wodzie, która z jednej strony rozluźnia i ułatwia poruszanie, z drugiej jednak wymaga więcej wysiłku, koncentracji uwagi w utrzymaniu równowagi ciała.

Uczestnicy będą długo wspominać ten wyjazd, który pozostawił w nas wiele miłych i niezapomnianych wspomnień.

Wakacje nad jeziorem 2019r.

Utworzono dnia 10.02.2020, 08:38

 

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Pogoda