Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Pomocy Społecznej w Ryżkach

Jesienne Impresje 23 września 2021 r.

Utworzono dnia 15.12.2021

      Jesienne Impresje po raz kolejny odbyły się w sytuacji pandemicznej w wydarzeniu brali udział wyłącznie Mieszkańcy Domu. Wszystkim było trochę smutno z powodu braku gości, jednak liczne atrakcjie przygotowane przez Dział Terapeutyczny zrekompensowały brak bezposredniego kontaktu z kolegami i koleżanakmi z zaprzyjeźnionych placówek.

      W tym roku Impresje otrzymały tytuł „Jesienny deszczyk”, zwłaszcza że wcześniejsze prognozy straszyły opadami, ale pogoda okazała się być po naszej stronie i w dniu imprezy nie było niespodzianek związanych z pogodą. Nawiązaniem do hasła przewodniego była kolorystyka dekoracji oparta o błękit i biel. W programie imprezy plenerowej były zawody sportowe polegające na rywalizacji zespołowej, terapeutki przygotowały tor przeszkód. Konkurencje wymagały od zawodników zarówno ogólnej sprawności ale również celności, szybkości biegania, precyzji ruchów i kordynacji wzrokowo-ruchowej, najważniejszą umiejętnościa jednak była zdolność do zaangażowanego kibicowania kolegom i koleżankom.

      W ramach atrakcji plastycznych zadaniem Mieszkańców było stworzenie wspólnej pracy - wszyscy uczestnicy naklejali karteczki z własnym imieniem na planszy nawiązującej do padającego deszczu.

     Kolejną atrakcją był konkurs wiedzy muzycznej, za podanie tytułu piosenki nawiązujacej do deszczu lub kropel Mieszkańcy otrzymywali po jednym punkcie, natomiast za śpiewanie lub nucenie melodii wiązało się z otrzymaniem 3 pkt. Zwycięzcą konkursu który daleko w tyle pozostawił kolegów był Mieczysław Wągrowski, otrzymał on specjalną nagrodę płytę z muzyką Modern Talking.

     Najbardziej oczekiwanym momentem był rzecz jasna czas poczestunku. Pieczone na grilu kiełbaski, boczek i ziołowe grzanki z różnorodnymi sosami. W ramach zajęć kulinarnych przygotowano także potrawe mięsno-warzywną na bazie sezonowych warzyw: cukini, kapusty, cebuli, papryki, pomidorów itp.Mieszkańcom apetyt dopisywał, ale każdy z uczestników cierpliwie czekał na swoją porcję.

     Zarówno produkty spożywcze do przygotowania poczęstunku jak i nagrody rzeczowe zawdzięcza się Stowarzyszeniu „Nasz DoM”.

Jesienne Impresje 2021 r.

Utworzono dnia 15.12.2021, 11:54

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 10

W poprzednim tygodniu: 70

W tym miesiącu: 151

W poprzednim miesiącu: 351

Wszystkich: 19552

Pogoda