Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Pomocy Społecznej w Ryżkach

Spotkanie z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej 1 września 2021

Utworzono dnia 09.09.2021

Wybuch II wojny światowej, która rozpoczęła się napaścią na Polskę, jest jednym z tragiczniejszych wydarzeń w historii ludzkości. Dla nas, Palaków, ten dzień oznaczał konieczność walki z najeźdźcą, mobilizacji wszystkich sił wojskowych i zwyczajnych obywateli. W świadomości współczesnego społeczeństwa polskiego ważna jest pamięć o tamtych dniach i o ludziach oderwanych nagle od codziennych zajęć.

Formą przypomnienia o wybuchu wojny i dla uczczenia bohaterskich czynów obrońców ojczystych granic, były zorganizowane w DPS w Ryżkach podchody po terenie Domu. Zadaniem mieszkańców było poszukiwanie kolejnych wskazówek, ukrytych w różnych zakamarkach Domu: w gabinetach, na grupach, na korytarzach. W skrytkach znajdowano kopertę z zadaniem do wykonania, aby uzyskać następną podpowiedź. Uczestnicy podchodów musieli np. odpowiedzieć na pytanie o dokładną datę rozpoczęcia II wojny światowej, przemaszerować całą długość głównego korytarza, odśpiewać refren Hymnu Narodowego itp.

Nagrodą dla aktywnych uczestników była porcja kapuśniaczku na mięsie i kiełbaskach. Podchody miały odbyć się na świeżym powietrzu, ale z powodu niepewnej aury wydarzenie odbyło się wewnątrz budynku, dzięki temu mieszkańcy z wszystkich grup mogli popróbować dania na miarę wojskowych manewrów.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 10

W poprzednim tygodniu: 70

W tym miesiącu: 151

W poprzednim miesiącu: 351

Wszystkich: 19552

Pogoda