Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Pomocy Społecznej w Ryżkach

Wycieczka samochodowo-rowerowa do Klimek 9 września 2021 r.

Utworzono dnia 15.12.2021

      Okolice Łukowa obfitują w obiekty edukacyjno-rekreacyjne takie jak miejsca pamięci, ścieżki edukacyjne, obiekty aktywności ruchowej. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się o nowym miejscu tego typu położonym w miejscowości Klimki. Dział Teraputyczny zorganizował więc wycieczkę do miejsca które stanowi rekonstrukcję obozowiska partyzantów z okrezu II wojny światowej. Część Mieszkańców dotarła na miejsce na rowerach, natomiast grupa mniej sprawnych osób wraz z zapleczem logistycznym zawieziono samochodami.

      Teren prezentował się naprawdę imponująco, centralno część leśnej polany zajmował kamienny krąg na ognisko otoczony ławeczkami. Było tam również miejsce do przygotowania grilla, gotowania potraw polowych i do biesiadowania, czyli stoły i ławki z zadaszeniem. Nie watpliwym atutem terenu są tablice edukacyjne przybliżające historię walk partyzanckich na naszym terenie oraz sposób funkcjonowania oddziałów partyzanckich.

       Rozpalenie ogniska i zorganizowanie poczestunku dla Uczestników wycieczki polączono z wspólnym śpiewaniem znanych piosenek nie tylko o tematyce patriotycznej. Ładna, słoneczna pogoda, relaksujące oddziaływanie leśnej zieleni i wyjątkowe humory uczestników – to wszystko sprawiło, że nikt nie chciał opuszczać tego zacisza, ale ndszedł czas powrotu do DPS-u.

Wycieczka Klimki 2021 r.

Utworzono dnia 15.12.2021, 11:27

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 10

W poprzednim tygodniu: 70

W tym miesiącu: 151

W poprzednim miesiącu: 351

Wszystkich: 19552

Pogoda